KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 17212024

nr 1721 2024

Träsnitt

Erkki Tanttu (1907-1985), "Flyktingar". Signerad, daterad 1936. Bildmått: 25x30 cm, yttermått inklusive ram: 45x58 cm

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 1 september 2025
kl 18:05:57

29/8 12:07:32 1      Vinnande bud